نشست تخصصی با شركت یخچال‌سازی دیپوینت

 

اولین نشست تخصصی ارائه نیازهای شـركت یخچال‌سازی دیپوینت، تولیدکننده انـواع یخچال‌های خانگی روز دوشنبه 27 آذر 1402 از ساعت 10 الی12 در سالن B مجتمع امام خمینی (ره) و با استقبال پر شور اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برگزار شد.

در این نشست آقای مهندس زمانی مدیر محترم دفتر تحقیق و توسعه ضمن معرفی شرکت، نیازهای آن را در حوزه‌های تخصصی مختلف و چالش‌های موجود و مبتلابه را برشمرد. در خاتمه نیز ایشان به سوالات اساتید و دانشجویان حاضر پاسخ دادند. مهندس زمانی همچنین پیشنهاد کردند اساتید جهت عارضه‌یابی مشکلات بازدیدی از شرکت داشته و در نشست تخصصی‌تر با مدیران به تعریف پروژه  و ارائه پروپوزال بپردازند.

شایان ذکر است شرکت دیپوینت در سال ۱۳۹۳ پس از طی کردن تغییر و تحولاتی به وجود آمد و طی این تغییر و تحولات سه محصول جدید C5،T7 وD4  به خانواده دیپوینت پیوستند. با آغاز سال ۱۳۹۵ و افزایش حجم تولید از ۳۰۰ دستگاه در روز به ۷۸۰ دستگاه، شرکت دیپوینت سومین گام خود را در راستای چشم‌انداز تولیدکننده پیشرو با رویکردی فناورانه برداشت. در این دوره اکثریت محصولات دیپوینت به کمپرسور اینورتر مجهز شدند که این تحول نقش به‌سزایی در بهینه‌سازی مصرف انرژی و طول عمر محصولات ایفا کرد. در این دوره با جذب متخصصان و نخبگان، به‌روزرسانی تجهیزات و دستگاه‌ها، تقویت و ارتقای دانش سازمانی و به‌کارگیری علوم تلفیقی چون مکاترونیک، منجر به اختراع و ثبت دو پروژه دانش‌بنیان و نوآورانه CAPTURE (کپچر) به عنوان محصول اینترنت اشیا و DISCOVER (دیسکاور) به عنوان محصول تعاملی انسان­- ماشین شد. سرانجام در سال ۱۳۹۸ واحد تحقیق و توسعه دیپوینت با اخذ تاییدیه از معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری، در قالب اولین شرکت دانش‌بنیان در حوزه لوازم خانگی با نام دیپوینت به ثبت رسید. همچنین ابتدای سال ۱۴۰۰ مرکز نوآوری و شتاب‌دهی دیپوینت با حضور معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری افتتاح شد. هم‌اکنون با افتتاح فاز دوم کارخانه دیپوینت در تابستان ۱۴۰۰، این مجموعه توانست در حوزه کارآفرینی فضایی پویا برای ۵۰۰ نفر به‌طور مستقیم و با ظرفیت تولید ۱۵۰۰ دستگاه فراهم آورد.

1402/09/29

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

18 + 14 =

فهرست