[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره ما::
معرفی ::
دستورالعمل ها::
طرح ها::
اخبار و اطلاعیه ::
افتخارات::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
کارایی سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
اطلاع رسانی به موقع فراخوان ها
دسترسی آسان به سایرسایت ها
به روز بودن اخبار و اطلاعات
پاسخ سریع به پرسش ها
   
..
اطلاعات تماس

AWT IMAGE

آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت ایران، ساختمان قدیم گنجینه- دفتر همکاری های علمی، صنعتی و فناوری

کدپستی: 13114-16846

تلفن:77491241- 77240442- 77240448- 77241264- 77241196

فاکس:77491236

پست الکترونیکی:

stcATiust.ac.ir

..
..
:: برگزاری نشست مشترک با وزارت نفت ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۷ | 

AWT IMAGE

برگزاری نشست امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علم و صنعت ایران و طرح جامع توسعه پایدار پارس جنوبی- شرکت ملی نفت ایران، یکشنبه اول اسفندماه 1395 در سالن جلسات ساختمان ریاست برگزار شد.

در این نشست که با حضور دکتر برخورداری (رییس دانشگاه)، دکتر محمدی (معاون پژوهش و فناوری دانشگاه)، دکتر سیدین (معاون اداری و پشتیبانی دانشگاه)، دکتر کثیری (مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه)، دکتر صفاری (رییس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه)و دکتر نوری (رییس قبلی و استاد دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه)، دکتر حسینعلی پور (معاون پژوهشی دانشکده مهندسی مکانیک و مدیر دفتر توسعه پایدار دانشگاه)، مهندس خوبان (دبیر کانون دانش آموختگان و اساتید مکانیک) و نیز مهمانان دانشگاه از وزارت نفت: دکتر احمدی (مجری طرح جامع توسعه پایدار پارس جنوبی)، مهندس چراغی (معاون برنامه ریزی طرح) و خانم مهندس احمدپناه (مدیر مهندسی طرح) برگزار شد، درباره محورهای تفاهم نامه همکاری دانشگاه با وزارت نفت گفت و گو و تبادل نظر به عمل آمد.

در ابتدای جلسه، مهندس خوبان هدف از برگزاری این جلسه را هماهنگی برای استفاده از همه ظرفیت ها و تخصص های دانشگاه و سایر منابع اجرایی دانشگاه و مجموعه های وابسته برای همکاری در انجام پروژه های وزارت نفت اعلام کرد.

در ادامه این جلسه، دکتر برخورداری (رییس دانشگاه)، ضمن خوشامدگویی به مهمانان گفت: در بحث ارتباط صنعت و دانشگاه، توانایی دانشگاه و نیاز صنعت، محرز است ولی آنچه مهم است چگونگی ارتباط است یعنی روند اجرا و مکانیزمها بتی به نحوی طراحی و اعمال شود که از توانایی دانشگاه در جهت رفع نیازهای صنعت استفاده کامل به عمل آید.

در ادامه، دکتر نوری (رییس سابق دانشکده مهندسی مکانیک) توضیح داد که مکانیزمهای مشخصی در تفاهم نامه برای همکاری دانشگاه و وزارت نفت دیده شده و در همان چارچوب حرکت خواهد شد. اهم محورها و اهداف تفاهم نامه که در راستای تحقق اهداف چشم انداز ایران 1404 با محوریت توسعه پایدار و همچنین اهداف طرح جامع توسعه پایدارمی باشد شامل مواردی مانند تدوین رویه ها و فرآیندها و گردش کار، فرهنگ سازی و تعمیق بنیان های فکری، علمی و اجرایی توسعه پایدار و بکارگیری فناوری و تولید دانش فنی، آموزش، خدمات فنی و مهندسی و مشاوره و بومی سازی آنها می باشد.

   

Description: AWT IMAGE

                                                           

سپس دکتر کثیری (مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه) با اشاره به اینکه دانشگاه علم و صنعت ایران، رزومه مفصلی در پژوهشهای نفت و آب و انرژی دارد، انعقاد تفاهم نامه را بستر مناسبی دانست که می تواند بر اساس پتانسیل دانشگاه و نیاز صنعت برای اقدام مشترک به کار گرفته شود.

در ادامه جلسه، دکتر احمدی با تاکید بر اینکه روی تفاهم نامه همکاری، زحمات زیادی کشیده شده و ظرفیت بسیاری برای همکاری وجود دارد، در خصوص دو پروژه بومی سازی صنایع و دفع آلایندگی در عسلویه توضیحاتی ارایه کرد و ابراز امیدواری نمود دانشگاه علم و صنعت ایران با ظرفیتهای گسترده خود نقشی اثربخش و عملی در راستای پاک سازی پالایشگاهها و زمینه های مرتبط ایفا نماید.

مهندس چراغی نیز با اشاره به اینکه توسعه پایدار، با سه محور مسایل زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی درگیر است و در صنعت نفت، 26 حوزه ویژه برای توسعه پایدار پیش بینی شده، تصریح کرد: بنا داریم با همراهی جدی دانشگاه، روی بومی کردن مسایل این حوزه ها با نگاهی علمی کار کنیم. وی بر لزوم تربیت نیروهای موثر برای توسعه پایدار برای آینده کشور نیز تاکید کرد.

سپس دکتر حسینعلی پور در خصوص خدمات و اهداف دفتر توسعه پایدار دانشگاه توضیحات مناسبی ارایه کرد و از برگزاری دومین کنفرانس ملی توسعه پایدار در سیستمهای مهندسی انرژی، آب و محیط زیست در روزهای 3 و 4 اسفندماه جاری به عنوان یکی از فعالیت های این دفتر اشاره نمود. مهندس احمدپناه نیز ابراز امیدواری کرد بتوانند مشکلات گریبانگیر صنعت نفت در حوزه توسعه پایدار را با همکاری دانشگاه حل و فصل نمایند.

دکتر محمدی و دکتر سیدین نیز با اشاره به سابقه خوب دانشگاه در ارتباط با صنعت نفت و ظرفیت های خوب موجود در تفاهم نامه، بار دیگر آمادگی دانشگاه را برای فعال سازی همه ظرفیتها در حوزه مسایل نفتی و توسعه پایدار اعلام کردند.

منبع: سایت روابط عمومی دانشگاه علم و صنعت

آلبوم تصاویر

دفعات مشاهده: 1121 بار   |   دفعات چاپ: 254 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
Persian site map - English site map - Created in 0.23 seconds with 52 queries by YEKTAWEB 3705