[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره ما::
معرفی ::
دستورالعمل ها::
طرح ها::
اخبار و اطلاعیه ::
افتخارات::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
کارایی سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
اطلاع رسانی به موقع فراخوان ها
دسترسی آسان به سایرسایت ها
به روز بودن اخبار و اطلاعات
پاسخ سریع به پرسش ها
   
..
اطلاعات تماس

AWT IMAGE

آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت ایران، ساختمان قدیم گنجینه- دفتر همکاری های علمی، صنعتی و فناوری

کدپستی: 13114-16846

تلفن:77491241- 77240442- 77240448- 77241264- 77241196

فاکس:77491236

پست الکترونیکی:

stcATiust.ac.ir

..
..
:: نشست بررسی راهکارهای توسعه تعاملات دانشگاه علم وصنعت ایران با حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار شد ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۶ | 

نشست بررسی راهکارهای توسعه تعاملات دانشگاه علم وصنعت ایران با حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار شد        

AWT IMAGE

گردهمایی بررسی راهکارهای توسعه تعاملات دانشگاه علم وصنعت ایران با حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، به همت دفتر همکاریهای علمی، صنعتی و فناوری دانشگاه برگزار شد.

این گردهمایی با حضور دکتر دوایی مرکزی(معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات)، دکتر خوانساری(رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات) و دکتر عباسی شاهکوه(معاون بررسی فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات)، چهارشنبه ۱۵ دیماه ۱۳۹۵در محل آمفی تئاتر دانشکده مهندسی کامپیوتر برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، دکتر کثیری(مدیر همکاریهای علمی، صنعتی و فناوری) با اشاره به انعقاد ۲۲۰ قرارداد صنعتی طی دو دهه در دانشگاه در زمینه ICT، به تبیین برنامه های عملیاتی دانشگاه در ارتباطات صنعتی پرداخت و ضمن اعلام تشکیل دفتر توسعه تعاملات با وزارت ICT در دانشگاه علم و صنعت ایران، بر آمادگی و تمایل اعضای هیات علمی و مدیریت این دانشگاه برای تعامل و فعالیت بیشتر و جدی تر در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، تاکید کرد.

سپس دکتر دوایی مرکزی(معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات)، به تبیین وضع موجود کشور در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخت. وی با ارایه آماری مقایسه ای گفت: بازار ICT در دنیا هم اکنون بازاری ۵هزار میلیارد دلاری است و سهم کشور ما ۱۰ میلیارد دلار یعنی یک پانصدم جهان است در حالی که به حساب جمعیتی هم محاسبه کنیم، باید یکصدم باشد. وی توضیح داد ۴۳ درصد این بازار در ایران، در اختیار شرکت مخابرات ایران شامل همراه اول است و تخمین زده می شود سهم فناوری اطلاعات، حدود ۲۰ درصد بازار باشد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص شرایط پیش بینی شده کشور در چهار سال آینده و برنامه ششم توسعه گفت: پیش بینی شده سهم ایران از بازار جهانی به۳۰ میلیارد دلار افزایش یابد و مجموعه سهم بخش ارتباطات، به ۴۵ درصد برسد. همچنین امیدواریم از نظر هزینه کرد، به جای۱۰ درصد فعلی، ۵۴ درصد صرف تجهیزات مخابراتی شود.

وی توضیح داد در حوزه سخت افزار، بازار جهان بسیار بالغ است ولی در بخش سرویس و نرم افزار، هم فضا به شدت در کشور باز است و هم به شدت مورد تهدید است یعنی اگر مزیت رقابتی نباشد، بسیار زود از بین می رود.

دکتر دوایی مرکزی تاکید کرد: اگر بخواهیم در کشور خودمختاری دیجیتال داشته باشیم و بگوییم ما حاکم این فضا هستیم، سه مولفه کلیدی نیاز است؛ احراز هویت، موتور جستجو و نقشه ملی و وظیفه دانشگاه این است فضا را به خوبی ببیند تا پروژه های کلیدی خوبی را انجام و مدیریت کند.

در ادامه گردهمایی، دکتر خوانساری(رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات) توضیحاتی درباره این پژوهشگاه و اهم فعالیت و عملکرد این مرکز در طی دو سال اخیر پرداخت. وی رصد فناوری آینده و آینده پژوهشی را از مهمترین فعالیتهای پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات دانست وگفت ارتقای آزمایشگاهها از برنامه های در دست اقدام پژوهشگاه است.

در ادامه جلسه، دکتر عباسی شاهکوه(معاون بررسی فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات) سخنرانی کرد. وی نیز به معرفی اقدامات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پرداخت و اولین وظیفه این سازمان را اصلاح و تجدید ساختار بخش های ارتباطی کشور عنوان کرد.

دکتر عباسی گفت: سهم بخش ICT از GDP در کشور ما در بهترین حالت، ۲ درصد است که با آمار جهانی فاصله بسیار دارد. وی با ارایه آمار گفت: در انتهای سال ۹۴، کل درآمد ما در بخش ارتباطات، ۲۰ هزار میلیارد تومان بوده که ۷۴درصد آن، صوت و اس ام اس موبایل است و توزیع مناسبی نیست اما پیش بینی ما این است که در سال ۹۹، کل درآمد ۶۷ میلیارد تومان باشد و توزیع نیز مناسب گردد به گونه ای که سهم صوت و اس ام اس، ۱/۳۵ درصد شود. او تاکید کرد: در دیتا سنتر و پلتفرم ضعف داریم که اتفاقا هر دو کارهای دانشگاهی است.

در پایان گردهمایی، اعضای هیات علمی حاضر در جلسه، نقطه نظرات و پیشنهادات خود را برای بهبود عملکرد تعاملاتی و تحقیقاتی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح کردند.

دفعات مشاهده: 1229 بار   |   دفعات چاپ: 177 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
Persian site map - English site map - Created in 0.2 seconds with 52 queries by YEKTAWEB 3705